بانک ها

بانک ها و موسسات دولتی و خصوصی در ایران خدمات زیادی از جمله انواع سپرده گذاری ها، قرض الحسنه ، وام ، خرید و فروش ارز، حواله های ارزی ، اعتبارات وارداتی، خدمات الکترونیک شامل اینترنت بانک، همراه بانک، موبایل بانک، اپلیکیشن های رمزساز را ارائه می کنند. از جمله این بانک ها می توان به بانک ملی، سپه، ملت، انصار، پارسیان، پاسارگاد، رفاه، دی، شهر، قوامین، مسکن، اقتصاد نوین، دی و … را نام برد .

بانک انصار

بانک انصار ابتدا به عنوان صندوق قرض الحسنه و با نام انصارالمجاهدین تحت عنوان شعبه رجایی در تهران آغاز به کار نمود. سپس تبدیل به موسسه مالی و اعتباری با نام آن به انصار و نیز با برخی اختیارات عملیات بانکداری اسلامی شد. این موسسه در سال 1389 با دریافت مجوز از بانک مرکزی به عنوان یازدهمین بانک ایران به بانک تبدیل گردید. بانک انصار در حال حاضر بیش از 600 شعبه، 70 باجه یکپارچه و نیز پنج هزار کارمند دارد. از خدمات این بانک به افتتاح حسابهای قرض الحسنه جاری ارزی، حسابهای قرض الحسنه جاری ارزی، حسابهای سرمایه گذاری مدت دار ارز می توان اشاره کرد. خدمات نوین بانکی ارائه شده در بانک انصار عبارتند از اینترنت بانک، آنی بانک، تلفن بانک، همراه بانک، قلک بانک و … که توسط این بانک پشتیبانی کامل می گردد.

بانک ایران زمین

بانک ایران زمین ابتدا در سال 1377 و به عنوان موسسه مالی و اعتباری مولی الموحدین در استان خراسان آغاز به کار نمود. این موسسه در سال 1389 با دریافت مجوز بانک از بانک مرکزی، با نام بانک ایران زمین به فعالیت پرداخت. این بانک هفدهمین بانک خصوصی ایران می باشد که با حدود 400 شعبه مشغول به کار است. خدمات ارائه شده در بانک ایران زمین شامل سپرده گذاری و پس انداز و برداشت به صورت لحظه ای و پیوسته و سپرده های مدت دار، اعطای تسهیلات به مشاغل و شرکت ها و خانواده ها، ورود به بازارهای بورسی و غیر بورسی، خدمات بانکی الکترونیکی، خدمات بانکی بین المللی شامل سپرده گذاری ارزی، خدمات معاملات ارزی، ضمانت های ارزی و … ، خدمات خاص بانکداری مانند مدیریت ثروت و مشاوره های مالی، خدمات ارائه شده در زمینه ی بیمه، کارگزاری و … می باشد.

بانک آینده

بانک آینده بانک آینده در سال 1391 و با ادغام بانک تات، موسسه مالی و اعتباری صالحین و موسسه مالی و اعتباری آتی تشکیل گردید. این بانک در سال 1393 از سوی بانک مرکزی تایید گردید. شرکت های تابعه ی این بانک شرکت خدمات مالی و مشاوره سنجش امید آینده، تجارت الکترونیکی ارتباط فردا، کارگزاری بانک آینده می باشند. بانک آینده دارای 165 شعبه و حدود 4000 کارمند به فعالیت می پردازد. خدمات ارائه شده بانک آینده شامل خدمات ارائه شده در خصوص تسهیلات، ضمانت سپرده ها، سپرده سرمایه گذاری، خدمات بازار سرمایه،CIP فرودگاهی، خدمات اجاره خودرو، ارائه خدمات به مشتریان خاص، خرید و فروش اوراق بهادار و بورس، بانکداری اینترنتی و همراه صدور گواهی تمکن مالی، صندوق امانات و … می باشد. سامانه ی کیلید نرم افزاری است که انجام امور بانکی مربوط به بانک آینده در آن انجام میگردد.

بانک پارسیان

بانک پارسیان در سال 1380 با دریافت مجوز از بانک مرکزی ایران آغاز به کار نمود. این بانک دومین بانک خصوصی ایران و نیز چهارمین بانک بزرگ کشور، می باشد که دارای 348 شعبه در سراسر ایران است. خدمات ارائه شده در بانک پارسیان شامل افتتاح حساب قرض الحسنه جاری، سپرده کوتاه مدت و بلند مدت یکساله، حساب های پس انداز، پرداخت اقساط تعاونی ثامن، خدمات ارائه شده در مسکن و پروژه های ساختمانی، تامین سرمایه برای تولیدی و بازرگانی، خدمات ارزی و بین المللی و … می باشد. خدمات ارائه شده در بانکداری اینترنتی این بانک شامل ایمیل بانک، اینترنت بانک، شعب مجازی پارسیان، پرداخت قبض، اعطای شماره شبا، خانه پارسیان و سایر خدمات ویژه می باشد. همچنین بانک پارسیان بانکداری تلفنی را با ارائه تلفن بانک، نرم افزار بانکی تاپ، سامانه نرم افزاری پارس یار، آموزش های تلفنی بانکداری اینترنتی، و نیز برنامه همراه بانک پارسیان به مشتریان خود عرضه میدارد. سایر خدمات ارائه شده در این بانک شامل سامانه ی استعلام ضمانتنامه، پرداخت اقساط تعاونی ثامن الحجج، استعلام های لازم گواهی تاییدیه سپرده، سرمایه گذاری، ارائه سهام و اوراق مشارکت می باشد. شرکت های تابعه بانک پارسیان تجارت الکترونیک پارسیان، تامین خدمات کاسپین، سرمایه گذاری پارسیان، لیزینگ پارسیان، توسعه ساختمانی پارسیان، بیمه پارسیان، هتل های لوتوس پارسیان، صرافی پارسیان، کارگزاری پارسیان، بیمه امین پارسیان، اندیشه پارس، صبا تامین پارسیان، تامین سرمایه لوتوس پارسیان، یاری رسان پارسیان، صندوق قرض الحسنه پارسیان، صنایع فولاد صبح پارسیان، ، موسسه سرمایه گذاری لوتوس پارسیان و … را می توان نام برد.

بانک دی

بانک دی در سال 1389 فعالیت خود را آغاز کرد. این بانک از زیر مجموعه های بنیاد شهید و ایثارگران می باشد. این بانک دارای 91 شعبه و 1100 نفر کارمند می باشد. بانک دی در سال 1394 به شبکه جهانی سوئیفت پیوست. شرکت های تابعه ی بانک دی شامل کارگزاری بانک دی، تجارت الکترونیک دی، آتیه سازان دی، لیزینگ دی، صرافی دی، اعتبارسنجی تسهیلات و ارزیابی املاک، توسعه دیدار ایرانیان، صندوق های سرمایه گذاری بانک دی، شرکت عماد (عمران و مسکن آباد دی) و شرکت مالی حسابداری دی ایرانیان می باشد. خدمات بانکی همچون تسهیلات ارزی ریالی، صدور ضمانت نامه های ارزی، افتتاح انواع سپرده ها، ارائه خدمات و حواله های ارزی، طرح دی کارت مربوط به کالای ایرانی، طرح های ارزش آفرینی، صدور قراردادهای مالی و ضمانت نامه ها و … در بانک دی به مشتریان ارائه می گردد. خدمات ارائه شده در بانکداری این بانک، شامل همراه بانک دی، تلفن بانک دی، اینترنت بانک دی، و اپلیکیشن سادا بانک دی مربوط به اعتبار سنجی و ارزیابی مالی ، اپلیکیشن رمز ساز (ارس) ، دریافت شماره شبا، بن کارت دی، تاییدیه اصالت ضمانت نامه ها و … می باشد.

بانک سپه

بانک سپه به عنوان اولین و قدیمی ترین بانک کاملا دولتی ایران، در سال 1304 و با نام بانک پهلوی قشون تاسیس گردید. اولین شعبه این بانک در شهر رشت آغاز به کار کرد. هم اکنون این بانک 1700 شعبه فعال در سراسر کشور دارد. این بانک در عرصه بین الملل با کشورهایی همچون آلمان، ایتالیا، فرانسه، بانک بین المللی سپه انگلستان و … خدمات بانکی ارائه می کند و خدماتی نظیر افتتاح انواع حساب، امور حوالهه های ارزی، گشایش اعتبار اسنادی، تایید اعتبار اسنادی، صدور و تایید ضمانتنامه های ارزی و … را برای مشتریان خود فراهم آورده است. خدمات ارائه شده بانک سپه شامل مرابحه، مضاربه، اعتبار حساب جاری، اجاره به شرط تملیک، جعاله، سلف، فروش اقساطی، عقود مشارکتی و تعهدی، صدور ضمانتنامه های ریالی، گشایش اعتبارات اسنادی و ضمانتی، ایجاد تسهیلات اعتباری، تسهیلات ارزی صندوق توسعه ملی سپه، خرید و فروش ارز، تسهیلات بانک اسلامی، دستگاه های عابر بانک و پایانه های فروش، کارت عابر بانک، بن کارت و سفر کارت، کارت های مخصوص خرید، خرید شارژ تلفن و پرداخت قبوض، کارت رالی کیش سپهف کارت اعتباری مرابحه، ایجاد پلتفرم های امن انجام امور بر شبکه های امن، اراده خدمات بورس کالا، بازر سرمایهف ارائه سود سهام، ثبت نام آنلاین معاملات، پرداخت سودهای بورس و فرابورس و …. می باشد. همچنین این بانک خدمات بانکی صندوق امانات اجاره ای را نیز برای مشتریان خود فراهم کرده است.

بانک صادرات

بانک صادرات در سال 1330 و توسط دو خانواده و با نام بانک صادرات و معادن راه اندازی گردید. در سال 1342 این بانک با نام بانک صادرات ایران به فعالیت ادامه داد، و در سال 1358 در شورای انقلاب اسلامی، ملی شد. نخستین شعبه بین المللی بانک صادرات در هامبورگ آلمان و در سال 1340 افتتاح گردید. این بانک دارای 20 واحد بانکی در اروپا و آسیا می باشد. سهام این بانک در بازار بورس و به صورت اوراق بهادار عرضه می گردد. خدمات ارائه شده در بانک صادرات شامل افتتاح حساب های سپرده ریالی و ارزی ، صندوق امانات مشتریان، صدور تاییدیه حساب ارزی، خرید و فروش ارز، سوئیفت، حساب های قرض الحسنه پس انداز و جاری و نیز کوتاه مدت و بلند مدت، ایجاد سپرده گنجینه سه و محاسبه سود مربوط به آن، پرداخت سودهای سپرده ریالی، مرابحه، مضاربه، جعاله، صدور ضمانت نامه، مشارکت های مدنی بانکی، خدمات قرض الحسنه، خدمات فروش اقساطی، ایجاد انواع تعهدات و تسهیلات، خدمات مربوط به تنزیل اسناد، ایجاد اعتبارات و بروات ارزی، خدمات ارائه شده در صندوق توسعه ملی و همچنین دیگر خدمات مورد نیاز به مشتریان می باشد. از دیگر عملیات بانکی صادرات می توان به ارائه چک و خدمات مرتبط با ان به صورت بین شعبه ای و یا بین بانکی اشاره نمود. همچنین بانک صادرات امکان سرمایه گذاری برای مشتریان را از طریق خرید سهام، اوراق مشارکت، اوراق بهادار خارجی و نیز اوراق صکوک فراهم نموده است.

بانک کارآفرین

بانک کارآفرین در سال 1378 با عنوان شرکت اعتباری غیر بانکی کارآفرینان آغاز به کار نمود. در سال 1380 با کسب مجوز فعالیت از بانک مرکزی ایران و با نام بانک کارافرین به صورت رسمی به عنوان بانک به فعالیت خود ادامه داد. خدمات ارائه شده در این بانک شامل افتتاح انواع حساب جاری، صدور ضمانت نامه، خدمات ارزی، صدور انواع چک های داخل و بین بانکی، خرید و فروش سهام بانک، خدمات احراز هویت سجام، گشایش اعتبارات اسنادی دیداری و مدت دار، سیستم یکپارچه همزمان، تامین مالی (ریفاینانس)، تنزیل اسناد حمل اعتبارات اسنادی مدت دار و بروات های تضمین شده توسط بانک های خارجی معتبر، ارائه مشاوره های مالی و مدیریتی، ارائه مشاوره برای کسب و کارهای پر ریسک، تجهیز منابع و نقدینگی به روش سندیکایی، ارائه خدمات حساب پشتیبان، ثبت نام غیر حضوری بورس، اینترنت بانک، همراه بانک، صدور و استعلام ضمانت نامه های بانکی، استعلام شماره شبا و … می باشد. شرکت های تابعه بانک کارافرین شامل هلدینگ نگاه، لیزینگ کارآفرین، صرافی کارآفرین، عصر امین کارآفرین، موسسه سرمایه گذاری کارآفرین، بیمه کارآفرین، کارگزاری کارآفرین و شرکت ابنیه گستر می باشد. این بانک دارای حدود 110 شعبه می باشد. سهام بانک کارآفرین در سازمان بورس اوراق بهادار به خریداران ارائه می گردد.

بانک مسکن

بانک مسکن ابتدا در سال 1317 با نام بانک رهنی ایران، به عنوان بانک تخصصی در امور مسکن آغاز به نام کرد. در سال 1358 بانک مسکن از ادغام چندین شرکت و موسسه مالی با نام بانک مسکن به فعالیت ادامه داد. از خدمات ارائه شده بانک مسکن شامل پرداخت وام در مقابل رهن گذاشتن اموال، افتتاح انواع حساب های جاری و مدت دار و انواع سپرده کوتاه و بلند مدت، فروش اوراق قرضه مسکن، اعطای وام به سازندگان مسکن، صدور ضمانت نامه ی دریافت وام بز سایر بانک ها، اعطای وام به سازندگان مجتمع های مسکونی، اعطای وام به واحدهای سازنده مصالح ساختمانی، صدور حواله جات، گشایش اعتبارات ارزی، خدمات چک های مسافرتی و تضمینی، افتتاح حساب های قرض الحسنه، امکان بهره مندی از خدمات مربوط به صورت حساب از طریق دورنگار، اعطای تسهیلات به واحد های خدمات و صنعت، سفل و مضاربه، پرداخت اقساط توسط خودپردازها و … می باشد. در این بانک خدمات مالی و مشاوره ای از جمله تنظیم قراردادها، انجام امور مربوط به حقوق و دستمزد شرکت ها، تنظیم موافقتنامه های بودجه ای، صدور مجوزهای تایید کار و پرداختی، انجام امور تامین اعتبار، تامین اعتبارات طرح های ملی و …نیز صورت میگیرد.

بانک پست بانک ایران

این بانک در سال 1375 آغاز به کار کرده است. ماهیت پست بانک ایران بر بستر امور ارائه شده به صورت الکترونیک می باشد. خدمات اینترنتی اراده شده در این بانک عبارتند از کارت بانکی، همراه بانک، اینترنت بانک، پیام کوتاه بانکی، تلفن بانک، خود پرداز و خدمات پایانه فروش، پرداخت قبوض، شماره شبا، صدور و تایید ضمانتنامه، اعلام مغایرت های شبا می باشد. دیگر خدمات ارائه شده در پست بانک ایران شامل انجام امور حواله جات داخلی و بین المللی، افتتاح و انجام خدمات اندوخته پستی، افتتاح انواع حساب های جاری، قبول وجوه نقد و چک، پرداخت مالیات و صورتحساب ها، توزیع کالا و واریز وجوه آن، پرداخت حقوق شاغلان و مستمری بگیران، انجام امور کارت اعتباری و خرید خدمات پستی، افتتاح حساب قرض الحسنه پس انداز و سایر سپرده های کوتاه مدت، ارائه تسهیلات در قالب شرایط اسلامی، مشارکت مدنی، سلف، اجاره به شرط تملیک، خرید خودرو، خرید دین و … می باشد.

بانک ملی

بانک ملی ایران سال 1258 تاسیس شد و 91 سال از آن می گذرد. خدمات این بانک شامل سه قسمت از جمله خدمات الکترونیک ، بانکداری الکترونیک و خدمات بانکی است. خدمات الکترونیک این بانک شامل سایت بام بانک ملی ، همراه بانک ، اپلیکیشن های ایوا و بله ، پرداخت قبوض و … می باشد. خدماتی را که شما در بانکداری الکترونیک می توانید دریافت کنید درخواست دستگاه پرداخت ، درخواست درگاه پرداخت الکترونیک ف سامانه سبا ، بانک آفیسر و … می باشد. خدمات بانکی هم از جمله سپرده گذاری ، خدمات ارزی ، پرداخت وام ، فروش اوراق ، طرح های مسکن است . در حال حاضر بانک ملی بیش از 3054 شعبه فعال در داخل کشور و نیز 39 هزار کارمند فعال دارد.

بانک اقتصاد نوین

بانک اقتصاد نوین اولین بانک خصوصی ایران است که در سال 1380 و با اخذ مجوز از بانک مرکزی ایران اقدام به پذیره نویسی و ورود به بازار بورس و سهام ایران نمود. این بانک دارای بیش از 250 شعبه در سراسر کشور می باشد. خدمات انجام شده در این بانک شامل پذیرش انواع سپرده قرض الحسنه جاری و پس انداز، سپرده کوتاه مدت و بلند مدت، افتتاح حساب پشتیبان جهت تامین کسری حساب مشتریان، اعطای تسهیلات، تامین سرمایه شرکت های تولیدی و خدماتی، حداقل نرخ بورس، حداقل تضمین ها، پرداخت تسهیلات مضاربه عام و بازرگانانی، تسهیلات جعاله و تعمیر و بازسازی مسکن، صدور ضمانتنامه برای مناقصه و مزایده، صدور گواهی حسن انجام تعهدات، پیش پرداخت ها و کسور وجه الضمان، گمرکی، ضمانت های خروج از کشور، خدمات ارائه شده در بازار سرمایه و صندوق های سرمایه گذاری، استعلام ضمانتنامه ها و اعتبارات اسنادی ریالی، صدور چک های بانکی، رفع سو اثر چک، صندوق امانات نوین، ارائه طرح های جشنواره ای مانند طرح صبا، کوشان، ارزینو، و … ، ارائه خدمات ارزی بین المللی مانند سپرده ارزی، خرید و فروش ارز، حواله ارز، اعتبار اسنادی ، بروات اسنادی، واردات از طریق حواله، ضمانت نامه ارزی، شرکت صرافی اقتصادد نوین ، اینترنت بانک، تولید فایل پایا گروهی، سفارش کارت هدیه، دریافت شماره شبا، درگاه پرداخت اینترنتی، سامانه نرم افزاری پیوند، بن کارت، کارت هدیه می کارت، کارت دانش، کارت مجاز، کارت نوجوان، پایانه اندرویدی نوین، پایانه کلاسیک نوین، پایانه همراه نوین، و … می باشد. شرکت های وابسته به این بانک به شرح زیر می باشند: شرکت تامین سرمایه نوین، شرکت خدمات ارزی و صرافی اقتصاد نوین، شرکت پرداخت نوین آرین، شرکت بیمه نوین، لیزینگ اقتصاد نوین، کارگزاری بانک اقتصاد نوین، ، شرکت ارتباطات اوای سلام مهر نوین، خدمات رایان اقتصاد نوین، بانک تعاون اسلامی، سرمایه گذاری عمران و توسعه پایدار ایرانیان، سرمایه گذاری اقتصاد نوین و …

بانک پاسارگاد

بانک پاسارگاد در سال 1384 و با دریافت مجوز رسمی از بانک مرکزی ایران در شهر مشهد مقدس آغاز به کار نمود. خدمات ارائه شده در بانک پاسارگاد شامل افتتاح انواع حجساب های قرض الحسنه جاری، حساب های پس انداز، سپرده گذاری کوتاه مدت و بلند مدت جهت سرمایه گذاری، گواهی سپرده، اعطای انواع وام، اعطای تسهیلات جعاله، مشارکت های مدنی، تامین مالی برخی از طرح ها، خرید و فروش اوراق بهادار، صدور اعتبار نامه، صدور چک های بانکی و همچنین چک های غیر بانکی، صدور و استعلام ضمانتنامه های بانکی و انجام معاملات ارزی، تامین اعتبار اسنادی، انجام معاملات بروات ارزی، معامله اسناد تجاری، انواع خدمات پرداخت مالیات، اقساط، حساب های متمرکز، کارت های پیش پرداخت و بدهکار بستانکار، پذیره نویسی، خرید و فروش سهام، ارائه خدمات حقوق و دستمزد به شرکت ها، پذیرش امانات از جمله اوراق بهادار و …. می باشد.

بانک تجارت

بانک تجارت در سال 1358 از ادغام 11 بانک ایران و انگلیس ، بانک بین المللی ایران و ژاپن ، بانک تجارتی ایران و هلند، ایران و خاورمیانه ، تامین اعتبارات ایران، بازرگانی ایران، بانک ایرانشهر، بانک صنایع ایران، بانک شهریار، بانک ایرانیان و بانک کار با مالکیت دولت جمهوری اسلامی ایران به تصویب رسید، سپس در سال 1360 بانک ایران و روس نیز به آن ملحق شد. خدمات بانک تجارت به عنوان کارگزاری شامل انواع معاملات اوراق بهادار، بورس انواع کالا، اوراق آتی، آتی سکه، بورس انرژی، انجام معاملات آنلاین و … می باشد. بانک تجارت دارای 1659 شعبه و 533 باجه در سراسر کشور می باشد. همچنین این بانک دارای شعبه های خارج از کشور در کشورهای فرانسه، تاجیکستان و چین می باشد. شرکت های وابسته به این بانک شامل کارگذاری بانک تجارت، صرافی تابعه بانک تجارت، شرکت خدمات تجارت، کارت های اعتباری ایران کیش، شرکت بیمه تجارت فردا، بیمه تجارت نو، سیاحتی آهوان، مهندسین مشاور تجارت، شرکت و مجموعه سرمایه گذاری در ساخت تجارت می باشد. بانک تجارت به صورت گسترده در ساخت مسکن های مهر مشارکت دارد. از دیگر خدمات این بانک استفاده از سپرده ها برای صرافی ها و به کار بردن اعتبار در ترخیص کالا از گمرکات می باشد. ارائه خدمات مشاوره ی کسب و کار و ارزیابی و قیمت گذاری، ارائه طرح های صندوق های بازنشستگی و طرح امین صندوق بازنشستگی نیز از دیگر خدمات بانک تجارت می باشد.

بانک سامان

بانک سامان ابتدا در سال 1378 به عنوان موسسه مالی و اعتباری با نام موسسه سامان اقتصاد فعالیت مینمود. سپس در سال 1381 با دریافت مجوز از بانک مرکزی ایران، به صورت رسمی و به عنوان بانک به فعالیت پرداخت.این بانک دارای حدود 146 شعبه در سراسر کشور می باشد. بانک سامان اولین بانک ارائه دهنده خدمات اینترنت بانک در کشور است. شرکت های وابسته به بانک سامان عبارتند از: شرکت توسعه تجارت الکترونیک آدونیس، شرکت سامانتل (کیش سل پارس) ، موسسه تامین سرمایه کاردان، شرکت آفتاب تجارت سامان، پرداخت الکترونیک سامان، صرافی سامان، شرکت کارگزاری بانک سامان، شرکت ارتباطات ماهواره ای بانک سامان، هولدینگ عمران بهناد بنا سامان، گروه های مالی اقتصادی سامان، بیمه سامان، که به عنوان شرکت های فرعی بانک سامان محسوب می گردند. خدمات بانکداری الکترونیک که در بانک سامان عرضه می گردد شامل خدمات خودپردازها، پایانه های POS فروشگاهی، درگاه های پرداخت شخصی و اینترنتی، اینترنت بانک سامان، موبایل بانک سامان (سامانک)، بانکسا (معاملات آنلاین سهام)، شارژ خودکار سیم کارت های اعتباری، سامانه ی پایا، صدور انواع کارت های هدیه و اعتباری فردی و …می باشد. خرید بلیت و صدور بیمه های مسافرتی نیز از دیگر خدمات بانک سامان می باشد.

بانک شهر

بانک شهر ابتدا در سال 1387 تحت عنوان موسسه مالی و اعتباری شهر آغاز به فعالیت نمود. سپس در بهمن ماه سال 1388 با دریافت مجوز رسمی از بانک مرکزی ایران، به عنوان بانک شهر فعالیت خود را ادامه داد. یکی از خدمات متمایز بانک شهر، شهرنت می باشد. شهرنت ها کیوسک های ارائه خدمات بانکی به مشتریان به صورت 24 ساعته می باشند. خدمات ارائه شده در بانک شهر عبارتند از افتتاح انواع حساب و سپرده های کوتاه و بلند مدت، صدور پرداخت حواله های بین شعبی و بین بانکی، گشایش تسهیلات اعتباری، انجام معاملات ارزی، خرید و فروش اوراق بهادار و اسناد تجاری، دریافت تسهیلات از انواع شخصیت های حقیقی و حقوقی، خدمات پذیره نویسی سهام و … که برای رفاه حال مشتریان فراهم شده است. خدمات الکترونیک ارائه شده در بانک شهر به اختصار به شرح زیر می باشد: خدمات مربوط به سجام، داک، ساتنا و پایا، پیگیری تراکنش ها، شهر کارت، خدمات بانکداری الکترونیک، رمز نت شهر، بورسا، همراه شهر، خدمات پیشخوان شهر، اینفوگرافیکی، صدور کارت های هدیه و خرید و شهروندی و نقدی. اپلیکیشن های این بانک شامل شهر من، پیام رسان، اینترنت بانک روشندلان، شهر نت وی و … می باشد. از دیگر خدمات بانک شهر صدور گواهی نماد یا همان امضای دیجیتال می باشد.

بانک قرض الحسنه مهر

بانک قرض الحسنه ی مهر ایران در سال 1386 به عنوان موسسه مالی و اعتباری افتتاح و در سال 1387 از بانک مرکزی ایران مجوز فعالیت خود را دریافت نمود. این بانک بالغ بر 520 شعبه در سراسر ایران دارد. خدمات ارائه شده در بانک قرض الحسنه مهر شامل افتتاح انواع حسابهای جاری و انواع سپرده ها، صدور کارت اعتباری، صندوق امانات و اعطای تسهیلات، اعطای شرایط تحصیل قرض الحسنه، ارائه خدمات بانکی ارزی، صدور چک های مسافرتی و ضمانتنامه ای، خدمات پذیره نویسی، پذیرش امانت طلا و اعطای وام در مقابل آن، پذیرش وکالت، وصیت، قیومیت، نظارت، پذیرش نمایندگی های موسسات مالی، افتتاح حساب های بانکی قرض الحسنه به نام بانک مهر در خارج و خارج از کشور برای افراد، اعطای قرض الحسنه های ازدواج، تامین هزینه ی مسکن، قرض الحسنه ودیعه مسکن، قرض الحسنه ی تامین مواد اولیه تولیدکنندگان، قرض الحسنه کسب و کارها، می باشد. همچنین خدمات ارائه شده این بانک در بانکداری نوین شامل اینترنت بانک، خود پرداز و … می باشد.

بانک گردشگری

بانک گردشگری در سال 1389 با دریافت مجوز از بانک مرکزی ایران آغاز به فعالیت نموده است. این بانک اولین بانک ایران در زمینه تخصصی گردشگری می باشد. خدمات الکترونیکی ارائه شده در بانک گردشگری عبارتند از همراه بانک، اینترنت بانک، تلفن بانک، خودپرداز، پیگیری تراکنش، کیوسک بانک و … که به صورت بانکداری مدرن به مشتریان ارائه می گردد. بانک گردشگری امکان سرمایه گذاری در خارج از ایران، امور ارزی، ارائه محصول و خدمات در خارج از کشور را فراهم نموده است. از شرکت های وابسته به بانک گردشگری می توان شرکت توسعه سفرهای مارکوپولو کیش، توسعه سیاحان سرزمین ایرانیان، شرکت ایران توسعه، شرکت مسافرتی جهانگردی و شرکت خدمات مسافرتی تعطیلات و … را نام برد. خدمات ارائه شده این بانک شامل افتتاح حسابهای قرض الحسنه پس انداز، حسابهای جاری، حساب کوتاه مدت عادی و بلند مدت ویژه ، سپرده های بلند مدت با احتساب نرخ سود، اعطای قرض الحسنه های رفع نیازهای اضطراری، ارائه تسهیلات خرید خودرو، خرید کالا، خرید سرمایه در گردش، ایجاد طرح های گردشگری، بازسازی مسکن، تجهیز محل کسب و کار، صدور ضمانتنامهی گمرک، تعهد پرداخت، حسن انجام کار، مناقصه و مزایده و نیز امور ارزی و نقل و انتقالات ارزی و … می باشد. کارت های ارائه شده ی این بانک گردش کارت، کارت هدیه، کارت خانواده، بن کارت، سایبر کارت و … می باشد.

بانک ملت

بانک ملت در سال 1359 از ادغام بانک های تهران، داریوش، ایران، عمران، بیمه ی ایران، عرب، پارس، اعتباری تعاونی و توزیع، تجارت خارجی و فرهنگیان تشکیل گردیده و آغاز به کار نمود. این بانک دارای بالغ بر 1448 شعبه در سراسر کشور می باشد. این بانک در شهرهای لندن، ایروان، مالزی، هامبورگ، استانبول، آنکارا، ازمیر و سئول دارای شعبه خارجی می باشد. خدمات ارائه شده در این بانک به اختصار به صورت زیر می باشد: افتتاح حسابهای قرض الحسنه جاری الکترنیک با نام جام، صدور دسته چک، ارائه خدمات سرمایه گذاری، جعاله، مضاربه، اجاره به شرط تملیک، خدمات بازار سرمایه، حساب پرنیان پلاس، حساب مهر ماندگار، حساب احسان ملت، امور حواله های ارزی، صندوق توسعه ملی، ریفاینانس، تسهیلات صادراتی و خرید اعتبار، حساب های میان مدت و کوتاه مدت ارزی، سوئیفت، نرخ ارزف صندوق امانات، محاسبه سود سپرده ها، محاسبه شماره شبا، تسهیلات ارزی از محل منابع داخلی بانک، تنزیل اسناد اعتباری، تسعیلات ارزی صادراتی، خرید دیون، اعتبارات اسنادی و … . اپلیکیشن کاربردی بانک ملت، نرم افزار رمزنگار می باشد. شرکت های وابسته به این بانک شامل شرکت به پرداخت ملت، شرکت بیمه ما، شرکت تامین سرمایه بانک ملت، شرکت کارگزاری بانک ملت می باشند.