بیمه تکمیلی چیست؟

بیمه تکمیلی نوعی بیمه است که شما می توانید با پرداخت مبلغی خدماتی در زمینه درمان دریافت کنید. این نوع بیمه خدمات  در زمینه جراحی و بستری ، انواع آزمایش ها ، هزینه درمان و دارو ، حق ویزیت پزشکان ، زایمان ، آنژیوگرافی ، شیمی درمانی ، ام آر آی ، اندوسکوپی و انواع خدمات درمانی دیگر را پوشش می دهد.

کلیه افراد که دارای بیمه های درمانی دولتی هستند و یا بیمه پایه ندارند می توانند از این خدمات بیمه استفاده کنند .گزینه های مختلفی برای افراد در سن ها و همینطور شرایط متفاوت وجود دارد.

موارد پوشش بیمه تکمیلی چیست؟

از جمله مواردی که بوسیله بیمه تکمیلی پوشش داده می شود می توان به :

  • هزینه های دندانپزشکی
  • عیوب انکساری چشم
  • زایمان و ناباروری
  • کلیه آزمایشگاه
  • پرداخت هزینه دارو
  • پرداخت حق ویزیت پزشک
  •  خدمات پاراکلینیکی مانند سونوگرافی ، ام آر آی ، سی تی اسکن و …
  • هزینه بیماری های سخت وشیمی درمانی و رادیوتراپی
  • پرداخت هزینه آمبولانس
  • پرداخت هزینه خدمات سرپایی مانند بخیه ، شکستگی و …

معرفی بهترین مراکز ارائه دهنده خدمات بیمه در نزدیک شما

بیمه تکمیلی گروهی و یا انفرادی

برخی از سازمان ها و شرکت ها خدمات بیمه تکمیلی برای کارمندان خود انجام می دهند. به این صورت که فرد بعد از استخدام در شرکت علاوه بر بیمه تامین اجتماعی از بیمه تکمیلی هم بر خوردار می شود. در صورتی که فرد دارای همسر باشد و یا فرزند داشته باشد این افراد نیز تحت پ.شش بیمه تکمیلی قرار خواهند گرفت.

اما در بیمه تکمیلی انفرادی افراد می توانند به صورت شخصی و با پرداخت هزینه جداگانه به صورت سالانه از بیمه تکمیلی استفاده کنند. این افراد براساس سن و شرایط مبلغ مشخصی را به عنوان حق بیمه پرداخت میکنند. برخی از بیمه امکان بیمه برای افراد یک خانواده و یا گروه های 10 نفر به بالا را دارند. اما در برخی از بیمه ها به طور مثال سامان شما می توانید د صورتی که خانواده یک و یا دو نفر هستید نیز از بیمه تکمیلی استفاده کنید. حتی این امکان وجود دارد که در صورتی که بیمه پایه نداشته باشید نیز با پرداخت هزینه از این بیمه استفاده کنید.

پرداخت و دریافت هزینه از بیمه

شما می توانید به مراکز مورد نظر درمانگاه ، بیمارستان و یا … مراجعه کرده بعد از پرداخت پول از بیمه مبلغ پرداختی خود را دریافت کنید و یا با دریافت معرفینامه به مراکز مورد تائید بیمه تکمیلی و طرف قرار داد مراجعه کرده و از خدمات این مراکز استفاده کنید. در صورتی که خود شما مبلغ را پرداخت نمایید با توجه به بیمه ای که دارید زمان پرداخت پول به شما متفاوت خواهد بود. بنابراین قبل از اینکه از خدمات بیمه استفاده کنید شرایط و ضوابط آن را به طور کامل مورد بررسی قرار دهید. به خاطر داشته باشید که برخی از موارد از جمله آسیب هایی که در جنگ ، زلزله ، سیل و … اتفاق می افتد و یا موارد دیگر بسته به نوع بیمه شما تحت پوشش بیمه قرار ندارد.

خودرو
خودرو
خدمات
خدمات
خدمات حیوانات
خدمات حیوانات
خدمات پزشکی
خدمات پزشکی
فرهنگی و آموزشی
فرهنگی و آموزشی
خدمات ورزشی
خدمات ورزشی
خدمات تشریفات
خدمات تشریفات
گردشگری
گردشگری
مراکز تجاری
مراکز تجاری
فروشگاه زنجیره ای
فروشگاه زنجیره ای
خدمات دولتی
خدمات دولتی
خدمات زیبایی
خدمات زیبایی
بیمه
بیمه
خدمات تفریحی
خدمات تفریحی
رستوران و کافه ها
رستوران و کافه
بانک ها
بانک ها