معرفی خدمات کلینیک دامپزشکی

حسین پویان
حسین پویان
چی چی بازار یک بانک اطلاعات مشاغل جامع از اماکن عمومی، تفریحی، اداری، مشاغل و هر انچه شما به دنبال آن هستید می باشد. همین الان به ما بپیوندید!
کلینیک های دامپزشکی و حیوانات یکی از خدماتی است که امروزه بیشتر دیده می شود. کمک به حیوانات بیمار در خیابان و یا حفظ سلامت حیوانات خانگی مانند سگ ، گربه ، خرگوش ،،انواع پرنده و می باشد.
خدمات کلینیک حیوانات

معرفی بهترین کلینیک های دامپزشکی

کلینیک های دامپزشکی و حیوانات یکی از خدماتی است که امروزه بیشتر دیده می شود. کمک به حیوانات بیمار در خیابان و یا حفظ سلامت حیوانات خانگی مانند سگ ، گربه ، خرگوش ،،انواع پرنده و می باشد.

از جمله خدماتی که در کلینیک های دامپزشکی انجام می شود می توان به جراحی ، بخش های داخلی ، تصویر برداری ، دندانپزشکی حیوانات ، بخش پرندگان و … اشاره نمود. ما در این مقاله شما را با خدمات کلینیک دامپزشکی آشنا می کنیم .

معرفی یک کلینیک خوب

تعدا زیادی کلینیک ، درمانگاه و بیمارستان دامپزشکی در سطح شهر تهران و کشور وجود دارد. یکی از مهم ترین دغدغه های افرادی که دارای حیوانات خانگی هستند دسترسی به یک دامپزشکی خوب و همینطور متعهد است. از آنجایی که حیوانات بسیار موجودات ظریفی هستند و نیاز به توجه بیشتری در رابطه با بیماری و همینطور درمان دارند و در صورتی که کوتاه ترین سهل انگاری در رابطه با این حیوانات اتفاق بیفتد جان این موجودات شدیدا به خطر خواهد افتاد.

اما پیدا کردن یک مرکز درمانی مناسب بسیار سخت است. از ویژگی های یک دامپزشکی مناسب در درجه اول تمیزی و میزان توجه پرسنل این مرکز به حیوانات می باشد. یکی از موارد مهم دیگر که باید مورد توجه افرادی که حیوانات خانگی دارند قرار گیرد این است که حتما متخصص ویژه نوع حیوان در این مرکز موجود باشد. به طور مثل دامپزشک سگ و گربه شناخت و تجربه بسیار کمتری نسبت پرندگان و  حیوانات دسته اگزوتیک دارد. بنابراین برای پت خانگی خود حتما به متخصص در این زمینه مراجعه نمایید.

از دیگران موارد امکانات تشخیصی در این مجموعه می باشد مانند وجود بخش های فیزیوتراپی ، آزمایشگاه ، سونوگرافی ، تصویربرداری ، دندانپزشگی ، انگل شناسی ، جراحی ، داروخانه و … تا در صورتی که حیوان خانگی شما دچار مشکل باشد با آنجام آزمایش سریعتر مشکل مشخص شده و درمان شود. در نهایت حتما سعی کنید از نظر کاربران سایت ها در رابطه با مجموعه دامپزشکی در کامنت سایت ، اینستا و یا گوگل مپ استفاده کنید.

خدمات داخلی حیوانات

خدمات ویژه ای برای حیوانات انجام می شود.  یکی از مهم ترین این خدمات بخش های داخلی کلینیک ها و دامپزشکی می باشد زیرا در این بخش مشکلات و بیماری های حیوانات تشخیص داده می شود.به طور مثال در صورتی که شما حیوان خانگی خود را به درمانگاه و یا بیمارستان دامپزشکی می برید در مرحله اول در بخش داخلی بیماری حیوان شما تشخیص داده می شود.

همچنین در صورتی که نیاز به چکاپ ، کاشت و قرار دادن میکروچیپ ، صادر شدن شناسنامه برای انتقال به خارج از کشور ، واکسیناسیون ، درمان انگل برای سگ ، گربه و یا پرنده خود داشته باشید در این بخش بعد از معاینه دامپزشک قابل انجام است.

معرفی بهترین کلینیک و بیمارستان دامپزشکی در نزدیک شما

خدمات جراحی و دندانپزشکی

جراحی و دندانپزشکی یکی دیگر از خدمات دامپزشکی ها و مراکز درمانی حیوانات می باشد. عقیم سازی حیوانات خانگی و همینطور حیوانات خیابانی با تعرفه های حمایتی از جمله خدمات جراحی می باشد. جراحی های شکستگی استخوان حیوانات و ارتوپد ، جراحی داخلی  و همینطور جراحی مربوط به چشم سگ و گربه از مهارت های خاص ویژه دامپزشکی های معتبر است و از انجام این خدمات در مراکز فاقد دستگاه های مناسب دوری کنید.
دندانپزشکی نیز خدمات ویژه سگ، گربه ، خرگوش ، خوکچه ها و … می باشد. در صورتی که دندان دچار مشکل شده باشد پر شده و یا کشیده خواهد شد و در صورت شکستگی دندان دامپزشک اقدام به ترمیم آن خواهد کرد.

خدمات پرندگان

یکی از خدمات سخت نیاز به تجربه و مهارت بالایی دارد خدمات پزشکی ویژه پرندگان است و از آنجاییکه این حیوانات بسیار جثه کوچ و ظریفی دارند کوچکترین اشتباه ممکن است جان آنها را به خطر بیندازد. متخصص پرندگان مشکلات داخلی ، بیحالی ، سرماخوردگی ، مسمومیت و یا شکستگی در پرندگان را تشخیص داده و در سریعترین زمان ممکن به معالجه آنها می پردازد. در حالی که اگر فرد متخصص در زمینه پرندگان نباشد تشخیص این کار سخت خواهد بود.

خدمات ویژه در کلینیک های دامپزشکی

اگر دیگر خدماتی که می توان به آن اشاره کرد آموزش های رفتاری به حیوانات ، آتلیه عکاسی ، خدمات حمل و جا به جایی ، اصلاح و شستشو ، پانسیون و نگهداری از حیوانات ، خدمات ویژه حیوانات خیابانی از جمله درمان ، عقیم سازی و … به صورت حمایتی می باشد.پت شاپ ها نیز یکی از اجزای تقریبا جدا نشدنی از کلینیک های دامپزشکی هستند که در آنها می توان از وسیله بازی برای  سگ و گربه ، لباس ، خوراکی های تشویقی و تقویتی ، قفس و ظرف غذا ، دارو های درمان سریع و … را پیدا کرد.

مقاله را به اشتراک بگذارید

مقالات بیشتر

خدمات زیبایی در نزدیکی شما

شبکه های اجتماعی

غذاهای سنتی ایران