معرفی جزیره هرمز

حسین پویان
حسین پویان
چی چی بازار یک بانک اطلاعات مشاغل جامع از اماکن عمومی، تفریحی، اداری، مشاغل و هر انچه شما به دنبال آن هستید می باشد. همین الان به ما بپیوندید!
ایران علاوه بر این که دارای جنگل ، بیابان و کوه های بسیار زیبایی می باشد ، دارای گروهی از جزایر در قسمت جنوبی کشور و در خلیج فارس و هم در دریای عمان است. جزیره زیبای هرمز ، معروف به جزیره رنگین کمان در خلیج فارس قرار دارد و مکان بسیار مناسب و زیبایی برای گردشگری می باشد.
جزیره هرمز

بازدید از جزیره زیبای هرمز ، به لطف کوههای رنگارنگ و خاک زیبا به جزیره رنگین کمان معروف است ، الزامی است!

ایران علاوه بر این که دارای جنگل ، بیابان و کوه های بسیار زیبایی می باشد ، دارای گروهی از جزایر در قسمت جنوبی کشور و در خلیج فارس و هم در دریای عمان است. جزیره زیبای هرمز ، معروف به جزیره رنگین کمان در خلیج فارس قرار دارد و مکان بسیار مناسب و زیبایی برای گردشگری می باشد. بازدید از این جزیره شگفت انگیز امری ضروری است که متأسفانه توریست ها و گردشگران در بعضی از تورها بازدید از این مکان زیبا را فراموش می کنند.

جزیره هرمز کجاست؟

جزیره هرمز یکی از زیباترین و خارق العاده ترین جزایر ایران است که نام دیگر این جزیره رنگین کمان خلیج فارس است. اینجا مکانی پر از خاک ، سواحل و کوه های رنگارنگ است. با سواحل منحصر به فرد و یک فرهنگ کاملا متفاوت به طوری که هنگام سفر به آنجا احساس خواهید کرد که وارد سیاره دیگری می شوید. این جزیره در جنوب ایران و در سواحل خلیج فارس و دریای عمان قرار دارد.

جزیره هرمز جزیره ای پر از رنگ ها و عجایب است که از دریا بیرون آمده است. جزیره هرمز دارای مناظر دیدنی از خاکهای رنگارنگ تا معماری عجیب و غریب ، دارای یک داستان جذاب برای شنیدن و یک منظره چشم نواز است. جالب است بدانید که خاک هرمز در هفتاد رنگ دیده می شود.

آب و هوا در جزیره هرمز

در پایین نقشه ایران ، بین جزایر خلیج فارس ، جزیره هرمز واقع شده است.
هرمز فقط یک جزیره نیست ، بلکه سرزمین عجایب است. جزیره ای سرخ که از دریا
بیرون آمده است. جزیره هرمز به دلیل موقعیتی که دارد و در جنوب ایران قرار دارد ، دارای آب و هوای استوایی است. تقریباً در تمام سال ، رطوبت حدود 95٪ است. تابستان ها بسیار گرم و مرطوب ، با روزهای آفتابی و دمای متوسط بیش از 45 درجه سانتی گراد است. کمترین دما در شب تقریبا 30 درجه سانتی گراد است.

برای بازدید از این جزیره بهتر است که بین ماه های آذر تا فروردین به آنجا سفر کنید زیرا در این ماه ها هوای این مناطق معتدل تر بوده و گرمای کمتری را خواهید دید.

چگونه می توان به جزیره هرمز رفت؟

اگر قصد رسیدن به جزیره هرمز دارید ، ابتدا باید به بندرعباس بروید. می توانید با قطار یا استفاده از  اتومبیل و یا حتی هواپیما به آنجا بروید. سپس باید در اسکله شهید حقانی اقامت کنید و 40 دقیقه بعد در هرمز باشید.
راه دیگری که می توانید از طریق آن به جزیره هرمز بروید، ابتدا می توانید به بندرعباس رفته و به جزیره قشم سفر کنید و پس از آن با قایق به جزیره هرمز برسید. در بندرعباس می توانید به لژها و قایق های اسکله ای که هر 15 دقیقه از ساعت 4 صبح تا 4 بعد از ظهر به قشم می روند ، برسید و سپس به هرمز بروید.

معرفی بهترین آژانس های مسافرتی در نزدیک شما

چرا باید از جزیره هرمز دیدن کنید؟

سفر به جزیره هرمز تجربه متفاوتی را برای گردشگران به ارمغان می آورد و شاید به همین دلیل است که آنها می گویند همه قبل از مرگ باید از این جزیره دیدن کنند. مطمئناً خواهید پرسید که چه تجربه های مختلفی وجود دارد؟ این فقط یک جزیره با دریا و صخره ای بزرگ در اطراف است.
وقتی اولین گروه های طبیعت گردی به هرمز رفتند و آلبوم هایی با عکس های خاک رنگی و جاذبه های جالب ساختند ، جزیره هرمز بیشتر شناخته می شود و بسیاری از تورهای ایران مخصوصاً در زمستان در آنجا برگزار می شوند.
اما فقط یک دریا و سنگ وجود ندارد. جزیره هرمز پر از رنگ است ، از خاک گرفته تا سنگ و کوه و راهرو ، همه آنچه را می بینید رنگ های قرمز و نارنجی ، سفید و زرد است و وقتی از میان آنها عبور می کنید و می پیچید ، احساس می کنید در جزایر مرموز هستید که کاملاً متفاوت از همه جا.

غذاها و سواغاتی در جزیره هرمز

هرمز خود یک جزیره جذاب است ، بنابراین برای بازدید از مکانهای دیدنی آن نیازی به رفتن به مکانهای خاص نیست. همچنین خاک سرخ آن ، سوغاتی ایرانی محسوب می شود و مردم محلی به عنوان ادویه غذا و نان از آن استفاده میکنند .همچنین در مواد آرایشی نیز از این خاک استفاده شده است.
در جزیره هرمز فقط برخی از غذاهای شیرین وجود دارد از جمله غذاهای معروف این جزیره می توان به فلافل و سمبوسه اشاره کرد اما شما گزینه های دیگری نیز دارید. به عنوان مثال می توانید از مردم محلی غذا سفارش دهید. قلیه ماهی یکی از محبوب ترین غذاها در این جزیره است زیرا آنها آن را با ماهی تازه درست کرده اند. همچنین می توانید آن را در رستوران های محلی بخورید و یا حتی خودتان آشپزی کنید.

مکان های دیدنی جزیره هرمز

مکان های زیادی برای بازدید در این جزیره وجود دارد که کاملاً بستگی به مدت زمان شما برای گشت و گذار در این منطقه دارد. البته فقط در یک روز می توانید جاذبه های اصلی جزیره هرمز را به راحتی مشاهده کنید. اما اگر وقت کافی برای اقامت در جزیره دارید ، ممکن است برخی از اسرار این مکان را کشف کنید. در اینجا لیستی از مکانهایی وجود دارد که می توانید هنگام مسافرت در جزیره به آنجا بروید و از آنها لذت ببرید.

قلعه پرتغالی

قلعه پرتغال (قلعه بانوی ما) یک قلعه سنگ قرمز است و یکی از آخرین بناهای برجای مانده از دوران استعمار پرتغال در خلیج فارس است. قلعه ها در قسمت شمالی جزیره واقع شده اند و بر روی سنگ مایل به قرمز بر روی یک دماغه سنگی ساخته شده اند. گفته می شود که این قلعه در ابتدا توسط خندق از بقیه جزیره بریده شده است که هنوز آثاری از آن باقی مانده است.

دره سکوت

دره سکوت جایی است که قطعاً از زیبایی و سکوت عالی آن شگفت زده خواهید شد. برای رسیدن به مکان باید حدود 100 قدم پیاده روی کنید تا از کوههای شگفت انگیز پوشیده از نمک های بلوری لذت ببرید. اعتقاد بر این است که نمک سنگ انرژی بسیار مثبتی آزاد می کند ، بنابراین ، پس از مدتی گذراندن در منطقه ، مطمئناً انرژی زیادی خواهید داشت.

دره مجسمه ها

دره مجسمه ها با فاصله چند صد متری ساحل ، در منطقه وضعیت بلندی وجود دارد. همه اینها با تخیل بینندگان به یک حیوان تشبیه می شوند. اگر از تخیل خود استفاده کنید می توانید یک اژدها ، پرندگان و موجودات افسانه ای دیگر را ببینید.

کوههای رنگین کمان

واقعی بودن نام خود و دلایل ملقب شدن جزیره هرمز به جزیره رنگین کمان ، کوههای رنگین کمان را باید در جزیره دید. سایت از جاده اصلی به راحتی قابل دسترسی است. کل این جزیره از کوه های رنگارنگ ساخته شده است و شما می توانید آزادانه از وسط آن عبور کنید. این نقطه خاص بهترین مکان برای توقف و بررسی همه رنگ ها است.

موزه و گالری دکتر نادعلیان

موزه و گالری دکتر احمد نادعلیان آثار هنری این هنرمند محیط زیست را که در سطح بین المللی شناخته شده است به نمایش می گذارد. بسیاری از آثار او در موزه های دیگر جهان است. پروژه های هنری محیطی وی شامل تراشیدن سنگ و نقاشی با رنگ های طبیعی است.

مقاله را به اشتراک بگذارید

مقالات بیشتر

خدمات زیبایی در نزدیکی شما

شبکه های اجتماعی

غذاهای سنتی ایران