باشگاه ها وسالن های ورزشی

معرفی باشگاه ها وسالن های ورزشی​
تیر اندازی

معرفی خدمات ورزشی

چی چی بازار خدمات ورزشی مختلف را به شما معرفی می کند. این خدمات شامل باشگاه های ورزشی و بدن سازی ، تیر اندازی  ، اسب سواری  می باشد و همچنین اطلاعات در زمینه خدمات ورزشی و تفریحی مانند بولینگ ، کارتینگ ، بیلیارد را نیز در اختیار کاربران قرار می دهد. از جمله مکان های ورزشی نیز زمین های فوتبال ، سالن های سرپوشیده ، استادیوم ها، زمین تنیس می باشد که همراه با اطلاعات کامل در سایت ما ثبت شده است.

استخر

یکی از محبوبترین ورزش ها مخصوصا در فصل تابستان استخر می باشد. شما می توانید برای تفریح و آموزش و یا درمان بسیار بیماری ها از استخر استفاده کنید. استخرهای روباز و سرپوشیده ویژه آقایان و بانوان در سراسر ایران خدمات مختلف از جمله سونا خشک ، سونا بخار ، جکوزی و در برخی از استخرها باشگاه و لوازم ورزشی نیز ارائه می کنند تا افراد علاوه بر استخر و شنا بتوانند از این خدمات هم استفاده کنند.

 

باشگاه ورزشی

باشگاه های ورزشی مکان هایی دارای تجهیزات ورزشی هستند که انواع مختلف ورزش مانند بدن سازی، TRX ، یوگا، انواع حرکات موزون، X-body و … به متقاضیان خدمات داده می شود. افراد می توانند در این مکان ها به صورت فردی و یا گروهی و نیز با مربی و یا بدون مربی ورزش کنند. سایر ورزش های امروزی شامل پیلاتس، باراسل، بادی پامپ، اسپینینگ، Power Extremein 90، T25، ژیمناستیک، ایروبیک، زومبا و … می باشد. از کهن ترین ورزش های قدیمی می توان کشتی را نام برد که در گذشته در زورخانه ها انجام میشد. باشگاه ها شکل نوین زورخانه ها می باشند.

 

زمین فوتبال

مقررات فوتبال اولین بار در کشور انگلستان شکل گرفته است. استاندارد سایز زمین فوتبال بزرگسالان بین 100 تا 110 متر طول و 64 تا 75 متر عرض دارد. در هر طرف زمین یک دروازه با فاصله دیرک های 7.32 متر واقع شده است. در زمین فوتبال 2 تیم با دو دروازه و دو دروازه بان بازی می کنند. زمین های فوتبال در سه دسته بندی زیر قرار میگیرند:
 زمین‌های مسابقات رسمی با فیلمبرداری تلویزیونی به صورت 4k  که روشنایی آنها می باید حداقل ۲۵۰۰ لوکس باشد.
زمینهایی که در آن‌ها مسابقات انجام میگردد ولی فیلمبرداری مسابقات در روز انجام میگردد روشنایی این زمین ها تا ۱۵۰ لوکس باید داشته باشند.
زمین های تمرینی که فیلمبرداری در آن‌ها انجام نمی‌گردد و روشنایی این زمین‌ها نباید از ۳۰ لوکس کمتر باشد.

 

استادیوم ها

تاریخچه استادیوم های ورزشی به 2 و یا 3 هزار سال پیش باز میگردد. این استادیوم ها مکان هایی برای ایجاد سرگرمی در صنعت ورزش محسوب می گردند که مکان هایی هستند که انواع مسابقات و رقابت های ورزشی در آنها انجام می گردد و افرادی به عنوان تماشاچی برای دیدن مسابقه و همچنین تشویق تیم محبوبشان به استادیوم می آیند. استادیوم های ورزشی قطر، استادیوم های ورزشی امارات، استادیوم های ورزشی چین و استادیوم های ورزشی اروپایی دارای طراحی های ساخت فوق مدرن جالبی می باشند. در استادیوم های ورزشی گاهی کنسرت های بسیار بزرگ و یا مراسم خاصی نیز برگزار می گردد. کهن ترین استادیوم شناخته شده، ورزشگاه الکپیا واقع در المپیا یونان می باشد.

سالن های سرپوشیده ورزشی

سالن های سرپوشیده سالن هایی هستند که بیشتر برای ورزش هایی همچون فوتسال، والیبال، بسکتبال، هاکی، هندبال و … مورد استفاده قرار می گیرند. لازم به ذکر است که این ورزش ها در مکان های غیر سرپوشیده نیز قابل انجام می باشد. سالن های سرپوشیده به نوعی می توانند استادیوم های کوچک جهت برگزاری مسابقات و برای حضور تماشاچیان محسوب گردد. نورپردازی این سالن ها از اهمیت زیادی برخوردار است. باشگاه ها نوعی سالن ورزشی سرپوشیده محسوب می گردند.

زمین تنیس

تنیس یک ورزش راکتی است که بین دو نفر و یا دو تیم دو نفره صورت میگیرد. هر بازیکن یک راکت دارد و توپ تنیس یک توپ پلاستیکی با روکش نمدی می باشد. تاریخچه ی پیدایش این ورزش به اشراف زاده های بریتانیا باز میگردد. در برخی مناطق به تنیس روی میز همان پینگ پنگ می گویند. پیدایش تنیس در ایران به بعد از جنگ جهانی دوم باز میگردد. که در حدود سال 1315 تا 1318  زمین های تنیس مختلفی احداث گردید. اولین مسابقه تنیس بین تیم‌های آبادان و تهران در سال های ۱۳۱۷ تا ۱۳۲۰برگزار شد. انواع زمین تنیس زمین خاکی یا رسی، زمین چمن و زمین سخت می باشد. راکت تنیس از اجزای صفحه و زه و دسته تشکیل شده است. داوران تنیس به داوران صندلی، تور، سرو، سرویس، خط، خط مرکزی و داور زمین تقسیم می شوند و در کنار هر زمین نیز یک توپ جمع کن  وجود دارد.

باشگاه سوارکاری

اسب سواری یا سوارکاری از ورزشهایی است که می توان در دسته کهن ترین ورزشها طبقه بندی گردد. در این ورزش انسان و اسب با هم متحد می گردند. از سوارکاری در گذشته برای جنگیدن، پیام رسانی و مسابقات استفاده می شده است. اولین اسب های اهلی با توجه به مستندات موجود به سه هزار سال پیش باز میگردد. قدیمی ترین مستندات به اروپای شرقی و شمال قفقاز باز میگردد. پیش از اهلی شدن اسب، مردم از ارابه با حیواناتی چون الاغ و گاو و … استفاده میشد. سبک های اسب سواری به دو صورت انگلیسی و غربی تقسیم شده است. مسابقات اسب سواری به صورت های یورتمه و تاخت و ارابه رانی، پرش با اسب، استقامت می باشد. همچنین مسابقات دیگر وسترن آمریکایی مانند رودیئو که با اسب های وحشی است، چوگان که با ورزشی گروهی است، پرش با اسب های صحرایی  و … نیز وجود دارد.

بولینگ

تاریخچه ورزش بولینگ به حدود 3200 سال پیش از میلاد باز میگردد. توپ آن با دانه هایی که روی آنها موادی مثل چرم و ریشه ی درختان است ساخته می شده است. این بازی در دانمارک با پرتاپ یک توپ از فاصله 18 متری به هدف سنگی انجام میشد. بولینگ در ایران اولین بار در سال 1335 در سالن بولینگ در سعادت آباد با 12 لاین بازی راه اندازی شد. این سالن ابتدا غیر اتوماتیک بود و یک فرد با نام پین بوی توپ ها را جمع می کرد. باشگاه بولینگ عبدو در سال 1342 و پس از آن باشگاه بولینگ بانک سپه و سپس بولینگ شرکت نفت راه اندازی شد. توپ های بولینگ با وزن از 2 کلیو 700 گرم به بالا موجود می باشند. به هدف های چوبی انتهای لاین بولینگ که باید توسط توپ به زمین بیفتند پین می گویند. دستگاهی که پین های ریخته را جمع کرده و توپ را نیز برمیگرداند تیبل می گویند.

کمپانی خود را ثبت کنید و فروش خود را بالا ببرید.

بیلیارد

بیلیارد نوعی ورزش یا بازی روی میز است که معمولا در سالن سرپوشیده قرار دارد. این بازی با میله ای چوبی و 3 یا 15 توپ بازی می شود. هر توپ یا گوی را شار می گویند. این بازی یک توپ به رنگ سفید دارد که آغاز بازی با ضربه زدن توسط میله ی چوبی به توپ سفید آغاز می گردد. بیلیارد به دو نوع پاکت بیلیارد و اسنوکر تقسیم می گردد.
در ایران بیلیارد در سال 1357 ممنوع شد ولی در سال 1380 با تاسیس فدراسیون بولینگ و بیلیارد رسمیت پیدا کرد. دسته بندی دیگری بر بازی های بیلیارد به صورت زیر است
کاروم بيليارد (carom billiards)مجموعه بازی های روی میز بیلیاردو بدون کیسه
بيليارد آمريکايي يا جيب دار (pocket billiards) يا پول (pool) بر روی میز و با شش کیسه
اسنوکر که بازي هايي نيز هستند که بر روي ميز با استفاده از ديسک هاي کوچک به جاي توپ انجام می شود.
بازي هاي با مانع که اين بازي ها به نظر قديمي ترين نوع بيليارد هستند که باگاتل (bagatelle) و پين پول (pin pool) در این دسته جا می گیرند.

باشگاه تیراندازی

 تیراندازی یک ورزش دقتی و سرعتی است که به وسیله سلاح هایی مانند تفنگ و تپانچه و ساچمه ران و … انجام میگیرد. این ورزش در سه حالت نشسته، خوابیده و ایستاده انجام می شود. مسابقات تیراندازی در مسافت های 10 و 25 و 50 و 300 متر برگزار می گردد. تفنگ به دو صورت بادی و خفیف برای تیراندازی استفاده می شود. که تفنگ برای هر مسافت نوع خاص خود می باشد. همچنین تپانچه نیز به دو صورت بادی و خفیف موجود است که برای مسافت های 10 و 25 و 50 متفاوت می باشد. مسابقات تفنگ ساچمه زن نیز رشته های تراپ و تراپ دوتایی و اسکیت برگزار می گردد.

کاتینگ

کارتینگ نوعی ورزش موتوری با خودروهای نوع چرخ باز می باشد. این خودروها دارای چهار چرخ و با حالت چرخ باز می باشد. کارتینگ به صورت سرپوشیده و روباز صورت می گیرد. کارتینگ رشته مادر اتومبیلرانی محسوب می گردد. اولین ماشین کارتینگ در سال 1956 در آمریکا ساخته شده است. در حدود یک سال بعد اولین مسابقات کارتینگ برگزار گردید. در حدود سال 1375 این ماشین ها وارد ایران شدند و در سال 1380 مسابقات کارتینگ در ایران برای اولین بار انجام شد. برای شرکت کنندگان سن و وزن دو اصل مهم در کارتینگ و انتخاب ماشین و نحوه انجام مسابقه می باشد. تنها پیست بین المللی کارتینگ در ایران پیست پرند می باشد.

ورزش زومبا

ورزش زومبا

برای داشتن یک بدن سالم نیاز به ورزش و تحرک داریم. زومبا یه ورزش بسیار مناسب و عالی برای داشتن این تحرک است. با داشتن این تمرین پویا می توانید متابولیسم بدن خود را بالا ببرید. این ورزش کل بدن شما را هدف قرار می دهد بدون اینکه نیازی به تجهیزات خاصی داشته باشد.

آشنایی با پیلاتس

وزرش پیلاتس در خانه

ورزش پیلاتس برای تقویت عضلات و حفظ تعادل و انعطاف پذیری می باشد. از پیلاتس بیشتر برای کمک به حفظ تعادل در تمرینات استفاده می کنند که موجب بهبود افراد در آسیب ها می شود.