ورزش زومبا

حسین پویان
حسین پویان
چی چی بازار یک بانک اطلاعات مشاغل جامع از اماکن عمومی، تفریحی، اداری، مشاغل و هر انچه شما به دنبال آن هستید می باشد. همین الان به ما بپیوندید!
برای داشتن یک بدن سالم نیاز به ورزش و تحرک داریم. زومبا یه ورزش بسیار مناسب و عالی برای داشتن این تحرک است. با داشتن این تمرین پویا می توانید متابولیسم بدن خود را بالا ببرید. این ورزش کل بدن شما را هدف قرار می دهد بدون اینکه نیازی به تجهیزات خاصی داشته باشد.
ورزش زومبا

همه چیز در مورد ورزش زومبا

برای داشتن یک بدن سالم نیاز به ورزش و تحرک داریم. زومبا یه ورزش بسیار مناسب و عالی برای داشتن این تحرک است. با داشتن این تمرین پویا می توانید متابولیسم بدن خود را بالا ببرید. این ورزش کل بدن شما را هدف قرار می دهد بدون اینکه نیازی به تجهیزات خاصی داشته باشد.

برای انجام ورزشی که دوست دارید،  شما فقط نیاز دارید تا یک فضا مناسب پیدا کنید و موسیقی مورد علاقه خود را روشن کنید و حرکات زومبا خود را شروع کنید.

زومبا چیست؟

ورزش زومبا یک برنامه رقص تناسب اندام با الهام برای داشتن کالری سوزی بیشتر در بدن است که سال 2001 که این ورزش معرفی شد بسیار مورد توجه ورزشکاران قرار گرفت. این ورزش جدید شباهتهایی به ورزش ایروبیک دارد و به دلیل داشتن تحرک بالا کالری سوزی زیاد برای بدن دارد. علاوه بر این ورزش زومبا بسیار سرگرم کننده است.

اطلاعات تمرین رقص زومبا به مربیان آموزش داده شد و کلاس های بسیاری در سال 2005 در سراسر جهان برای آموزش به مردم برگزار شد. برای این کلاس ها لباس ورزشی و لوازم تمرینی زومبا ، سی دی های موسیقی ، برنامه تناسب اندام کامل و تمرینات به صورت ویدیویی موجود است. زومبا ترکیبی از موسیقی بین المللی برای داشتن یک ورزش پرانرژی است که هدف اصلی آن علاوه بر ورزش سرگرم کننده بودن آن است و میزان متابولیسم بدن را افزایش می دهد و در نتیجه کالری سوزی بیشتر می شود.

در زومبا شدت حرکات بسیار بالا است که برای بالا بردن ضربان و تقویت قلب مفید است. مناطقی که مورد هدف زومبا قرار می گیرد. قسمت میانی بدن بوسیله این ورزش تقویت می شود. بازوها در زومبا هدف قرار نمیگیرند و برای اینکه بازوهای خود را تقویت کنید در کلاس ها باید از دمبل استفاده کنید. پاها و گلو هم بوسیله پرش هایی که در این ورزش داریم تحت تاثیر قرار خواهند گرفت. گرچه این تمرین بدن شما را درگیر می کند ، اما این تمرین بر روی عضلات پشت شما متمرکز نیست.

فواید زومبا

ورزش کردن با موسیقی نشاط بیشتری می دهد و لذت را بیشتر می کند. صادقانه نمی توانم بگویم که وقتی پاهایم از شدت تحرک درد می کند و عرق می چکم ، می توانم کاملاً فراموش حداکنم که ورزش می کنم ، اما موسیقی با نشاط و پرتحرک لذت بردن از تمرین را بسیار آسان می کند. از آنجا که بسیار سرگرم کننده است انگیزه شما را برای این ورزش و همینطور داشتن تناسب اندام تشویق می کند.

حرکات زومبا تاثیر زیادی بر روی قلب شما خواهد داشت و سوزاندن کالری و تقویت عضلات کمک می کند. یک ساعت تمرین زومبا می تواند تا 1000 کالری بسوزاند و بسیاری از افراد با در نظر گرفتن زومبا در برنامه های تناسب اندام خود ، مقدار قابل توجهی از وزن خود را از دست داده اند.

اگر تا به حال رقص ها و کلاس های آنلاین زومبا را تماشا کرده اید و آرزو می کنید که بتوانید آن حرکات را انجام دهید ، زومبا شاید همان چیزی باشد که به آن نیاز دارید. شما مطمئناً حرکات رقص لاتین مانند سالسا ، مرنگو و رومبا که مدل های مختلف این ورزش هست را یاد می گیرید.

از فواید این ورزش می توان به کالری سوزی بالا و کشیدگی حداکثر عضلات بدن است. این ورزش برای قلب ، ریه ، شکم و کمر شما را تقویت می کند. زومبا یک ورزش بسیار شادی آور است که باعث تناسب اندام شما می شود. استخوان ها و همینطور ذهن و مغر شما را تقویت می کند. این ورزش بسیار آسان است و قابلیت یادگیری برای همه افراد با هر سنی را دارد.

معرفی بهترین باشگاه های ورزشی و بدنسازی در نزدیک شما

یادگیری ورزش زومبا در خانه

شما می توانید برای آموزش ورزش زومبا در کلاس های آن شرکت کنید. با این حال ، اگر نمی توانید در منطقه خود یک کلاس زومبا متناسب با برنامه خود پیدا کنید ، یا اگر می خواهید با یادگیری برخی اصول اولیه آن آشنا شوید و همینطور قبل از ثبت نام در کلاس کمی اعتماد به نفس خود را بالا ببرید ، روشهای مختلفی وجود دارد که می توانید زومبا را در خانه یاد بگیرید. ساده ترین راه های یادگیری زومبا در خانه :

  • یادگیری از طریق دی وی دی های آموزشی
  • آموزش آنلاین در آپارات و یوتیوب
  • سایت های آموزش آنلاین ورزشی

برای چه افرادی زومبا مفید است؟

  • اگر قبل از اینکه باردار شوید ورزش زومبا را انجام می دهید بعد از بارداری نیز با مشاوره پزشک و یا مربی باشگاه مشکلی نخواهید داشت. اما برای اینکه مشکلی در بارداری پیدا نکنید برخی از تمرینات خود را باید تغییر دهید.
  • اگر معلولیت یا محدودیت جسمی دیگری دارید ، کلاس های زومبا با ویلچر را در نظر بگیرید که یک تمرین خوب ، سرگرم کننده و بدون تحمل وزن است.
  • اگر به دیابت مبتلا هستید ، زومبا راهی عالی برای کاهش وزن و عضله سازی است. با افزایش سطح انرژی قندهای خون شما پایین می آید. ابتدا با پزشک خود مشورت کنید تا ببینید آیا باید برنامه درمانی دیابت خود را تغییر دهید یا خیر.
  • زومبا علاوه بر کاهش وزن می تواند به کاهش خطر ابتلا به بیماری های قلبی ، کاهش فشار خون و کلسترول بد خون و تقویت کلسترول خوب بدن کمک کند. اگر به بیماری قلبی مبتلا هستید ، ممکن است پزشک به جای پرش درست در کلاس زومبا ، در یک برنامه بازتوانی قلب شروع به راه رفتن در تناسب اندام کند.

مقاله را به اشتراک بگذارید

مقالات بیشتر

خدمات زیبایی در نزدیکی شما

شبکه های اجتماعی

غذاهای سنتی ایران