گردشگری

معرفی مکان های گردشگری

گردشگری و تور در ایران

امروزه ایران یکی از کشورهایی که شما می رود که گردشگران زیادی را به خود جذب می کند. ایران دارای مردمی مهمانواز می باشد و آثار قدیمی و معماری خیره کننده ای در شهر های مختلف از جمله اصفهان ، شیراز ، یزد و … دیده می شود. مناطق کویری مانند کویر لوت و مصر ، مناطق سرسبز در شمال کشور ، جزایر زیبا و رویایی در جنوب و خلیج فارس و … از جمله جاهایی هستند که گردشگران را نه تنها در ایران بلکه در سراسر جهان نیز به خود جذب می کنند.

 

جاذبه های گردشگری در ایران

از جمله مناطق گردشگری ایران در شمال می توان بندر انزلی ، رامسر ، چالوس و فریدونکنار ، ماسوله ، سی سنگان ، پارک ملی گلستان و … اشاره نمود. مناطق جنگلی و سرسبز ایران گردشگران زیادی را جذب می کند . این مناطق دارای آب و هوای معتدل و دارای رطوبت هستند. از جمله مناطق تاریخی در شمال کشور نیز می توان گنبد کاووس را نام برد. 

از جمله منطاق گردشگری و تاریخی می توان سی سه پل اصفهان ، پل خواجو در اصفهان ، مناطق تاریخی در شیراز و یزد و … را نام برد. گردشگران زیادی در سراسر جهان برای این دیدن این مکان ها به ایران مسافرت می کنند.

در جنوب ایران و سواحل خلیج فارس جزایر زیادی برای دیدن وجود دارد ، کیش ، قشم ، جزایر هنگام ، جزایر هرمز ، چابهار و … از جمله این مناطق هستند. ایران با طبیعت زیبا و بکر خود مرکز مهمی برای جذب توریست هستند. این مناطق به دلیل آب و هوای گرم خود بیشتر در فصل های سرد سال ، پاییز و زمستان مناسب مسافرت هستند.

ایران دارای ارتفاعات و کوه های بسیاری از جمله البزر ، زاگرس ، دماوند می باشد که طبیعی زیبا را دارا هستند ، چشمه ها ، غار ها ، آبشارها ، رودخانه ها و … هستند که بهترین تفریحات در فصل های گرم سال می باشد، برای فصل های سرد سال نیز از مناطق سرد مانند سبلان ، اردبیل ، تبریز ، شمشک ، دیزین ، آبعلی و … می توان دیدن کرد.

در ایران مکان های مذهبی زیادی از جمله مشهد زیارتگاه امام رضا (ع) – زیارتگاه حضرت معصومه در قم –  زیارتگاه شاهچراغ در شیراز، زیارتگاه عبدالعظیم و زیارتگاه های امامزاده ها در شهرستان های ایران می باشد. این زیارتگاه ها مسلمانان جهان را از نقطه های مختلف جهان و دور و اطراف به ایران می کشانند.

جزیره هرمز

معرفی جزیره هرمز

جزیره هرمز معرفی جزیره هرمز بازدید از جزیره زیبای هرمز ، به لطف کوههای رنگارنگ